Nasa1kruhLajamanu

 

 

 

 

 

Číňance rostou na hlavě ďábelské rohy - 9.3.2010 Linlou, Čína


Stará babička z vesnice Linlou ve svých 101 letech ohromila celý svět, když jí z čela vyrostl roh! Číňanka Zhang Ruifang (101) žije s rodinou v malé vesnické oblasti provincie Henan v centru Číny. Vše začalo přibližně před rokem, když se ženě objevila na čele malá tmavá boulička, která se postupně rozvíjela v tajemný výstupek. Nejprve si této hrubé kůže nikdo nevšímal a nevěnoval jí pozornost, až do té doby, něž vznikl výrustek, který je na levé straně čela a dosahuje délky 6 centimetrů. Nyní se objevil další útvar a roste také na druhé straně čela a je docela pravděpodobné, že je to další roh.'.Místní obyvatelé se obávají a ptají se: „Posedl ji snad ďábel?"
Lékaři starou ženu uklidňují, že se jedná o kožní útvar, který roste vlivem slunečního záření a dal by se chirurgicky odstranit. Rodina však tvrdí, že Zhang nepotřebuje pomoc lékaře,a ani na to nemají finanční prostředky. Ačkoliv není přesně známo, co je to za výstupek na hlavě paní Zhang, velmi se to podobá kožnímu rohu. Kožní rohy jsou tvořeny kompaktním keratinem, který obsahuje protein, jako máme v našich vlasech a nehtech. Roh vznikl pravděpodobně ztvrdnutím kůže pod vlivem dlouholetého slunečního záření. Ale i po případné operaci by zřejmě začal tento útvar znovu růst, protože nedojde k odstranění hlavní příčiny ani růstových kořenů. Stařičké ženě prozatím roh prý žádné bolesti nepůsobí a je tedy jen otázkou času, až vyroste i ten druhý !

Autor: Fajnbox

 

V Austrálii z nebe pršely ryby

 

S touto neobvyklou zprávou přišlo zpravodajství ze severního území Austrálie 1.3.2010. Obyvatelé v odlehlém pouštním městečku Lajamanu, vzdáleného 326 mil od nejbližší řeky asi 550 km jihozápadně od Katherine, se stali svědky neobyčejného úkazu, kdy během dvou dní ve čtvrtek a pátek večer ryby prší z nebe. „Stovky ryb padaly na vnitrozemské městečko a doslova bombradovaly jeho obyvatele,” vzpomíná místní Christine Balmerová, která zrovna mířila ke svému domovu.„Všechny byly ještě živé, když dopadly na zem,“ všimla si žena. Šlo o asi 20 centimetrové okounovité ryby, běžně lovené v australských vodách. Když jsem sdělila mé rodině, která žije v jiné části Austrálie,že ryby padají z nebe, mysleli si, že jsem se zbláznila. Meteorologové potvrdili, že tento jev byl pravděpodobně způsoben tornádem, které nasálo ryby i s vodou a odneslo je stovky kilometrů daleko.
Mark Kersemakers z Australského instututu meteoreologie říká:'Jakmile se dostanou až do části atmosféry, jsou do velké míry zmrazeny, a po určité době, jsou uvolňovány.' Lajamanu se nachází v polovině cesty mezi Darwinem a Alice Springs, na okraji pouště Tanami. Není to poprvé,kdy obyvatelé městečka zažili padání ryb z nebe. Les Dillon, 48 let, je dalším svědkem, který v roce 1980 byl v Alice Springs Tavern Hotel, a když vyšel ze dveří, viděl všechny tyto malé ryby, jak padají z nebe. „Ano, měl jsem pár piv, tak mi nikdo z mých přátel nevěřil", vzpomíná Dillon. Ale jak vidíte, je to opravdu možné, to se skutečně stalo !

 

Nejvýznamnější podivné objekty srážek v historii
1. století n. l. - Plinius starší popisuje deště „žab a ryb“
1794 - francouzská armáda v Lalain v blízkosti Lille hlásila, že ropuchy padají z nebe při prudkém dešti.
1857 - centimetrové krystaly cukru padaly po dva dny v Lake County - Jižní Kalifornii
1876 - žena v Kentucky nahlásila, že padají kousky masa z nebe. Šlo o zvěřinu.
1902 - prach zvednutý tornády v Illinois způsobil v několika státech USA deště bláta
1940 - tornádo v Rusku přineslo sprchu mincí ze 16. století
1969 - golfové míčky pršely z nebe na Punta Gorda na Floridě
1976 - v městečku San Luis-Kalifornie po dva dny padali z nebe kosi a holubi

Autor: Fajnbox

 

 

Záhada kruhu u zámku v Rudolticích

 

Záhada zámecké zahrady u zámku v Rudolticích na Orlickoústecku skrývá nové tajemství. Vše začalo, když se ve sněhu v polovině února objevil pravidelný kruh o průměru dva metry nedaleko zámecké věže. Tento kruh byl dne 15.2.2010 objeven zdejší kastelánkou Krasavou Šerkopovou. V místě tohoto pravidelného kruhu pokrývka sněhu roztála, i když teploty se stabilně pohybují pod nulou. Teplotu v tomto místě je možné naměřit i přes 17 stupňů a v kruhu dokonce začala rašit tráva, půda je zde měkká a kyprá. Co způsobilo nebo vytvořilo tento kruh, když teploty v únoru dosahují mrazivých hodnot ? Ihned po této zprávě se objevily spekulace, co tajemný kruh způsobilo. Například, zda-li tento kruh nebyl vytvořen úmyslně vzhledem k poklesu turistického ruchu a nebo může jít o nějaké prostory, které jsou v tomto místě pod zemí, například studna či jiné prostory. Tento podobný úkaz byl sledován skauty již před 40 lety, když zde tábořili. Skutečně v tomto místě může docházet k nevysvětlitelnému jevu, který prozatím není rozluštěn nebo je zde možné nalézt racionální vysvětlení ? Majitel zámku architekt Přemysl Kokeš nechal na tomto místě provést nejprve geologický průzkum, který nepotvrdil žádné aktivní prameny ani jiné podzemní prostory, a později průzkum pomocí sondy, která by měla odhalit případné další skrýté prostory. Během několika týdnů místo navštívily stovky badatelů, ale i zvědavců, kteří čekají na rozluštění této záhady.
Záhada u zámku v Rudolticích je rozluštěna !
Po několika dnech od objevení se začalo s odkrýváním zeminy v místě dvoumetrového kruhu. Dělníci v místě kruhu narazili na vadnou elektroinstlalaci společně se zapomenutým kbelíkem od asfaltu, který se přímo této elektroinstalace dotýkal a vytvářel tak tepelný zdroj zhruba v půlmetrové hloubce. V místě poruchy se vytvořil přechodový odpor a tento kbelík se choval, jako běžný spotřebič, který vyzařoval teplo nahoru ve tvaru hrdla nádoby na asfalt. Elektické vedení bylo zakopáno před 38 lety a slouží dodnes pro napájení nedalekého objektu mysliveckého spolku. O této elektroinstalaci po tak dlouhé době nikdo nevěděl.
Autor: Fajnbox

 

 

Tajemné kruhy jezera Bajkal

Počátkem měsíce dubna 2009 získala NASA unikátní snímky záhadných kruhů, které jsou ukryty pod ledem v jezeře Bajkal. Jezero Bajkal vydalo další ze svých velkých tajemství, protože je spojováno již od počátku s velmi zajímavými vlastnostmi. Jezero patří mezi nejstarší na naší planetě - jeho existence je odhadována až v rozmezí 25-30 miliónů let. Mezi další specifika patří i jeho rozloha, která je 31 500 km². Se svojí délkou 636 km a šířkou 79,4 km patří mezi největší jezera na Sibiři. O své další monumentálnosti nás může přesvědčit i svojí průměrnou hloubkou, která se pohybuje okolo 730m a ve svém středu dosahuje maximální hloubky 1680 m a patří tedy mezi nejhlubší jezera na Zemi. Jezero je obklopeno horskými hřbety vysokými až 2000 m nad hladinou, které vznikly na zlomu dvou tektonických desek.
Při přeletu Mezinárodní vesmírné stanice ISS letošního roku kosmonauti zpozorovali dva obrovské kruhy v ledu na ploše jezera Bajkal a dne 5.9.2009 pořídili snímky. Oba kruhy jsou obrovské, svojí velikostí naprosto totožné a měří 4,4 km. Oba prstence tvoří svým vzhledem téměř dokonalé kruhy. Díky svojí velikosti nejsou viditelné z vrcholku okolních hor ale pouze z výšky, v níž se pohybují družice . Nejpozoruhodnější na celé záležitosti je, že kruhy jsou umístěny ve velmi velké hloubce (1600 metrů), nikoliv nad mělkými místy jezera, jak by se dalo předpokládat. Jezero Bajkal zamrzá většinou v lednu a na jeho ohromné ploše se tvoří tlustá vrstva ledu, která zpravidla rozmrzá až během měsíce května. Kruhy byly nalezeny v jižní části Sibiře v blízkosti obce Sljudjanka a poloostrova Svatý Nos.
Co skrývá pozoruhodné jezero, se pokouší zjistit vědci NASA společně s dalšími vědci, kteří prozatím nemají přesnou hypotézu vzniku těchto anomálií. Přesných příčin může být hned několik, tvrdí odborníci. Jde o dosud nepoznané přírodní síly či fyzikální jevy ? Dle nejpravděpodobnější teorie vzniku těchto kruhů stojí za touto činností výpary plynu metanu ze dna jezera, ropná ložiska či další geotermální aktivity probíhající u dna jezera Bajkal. Ale proč vznikají naprosto rozměrově i tvarově totožné kruhy, prozatím nikdo nezodpověděl. Proč se tyto kruhy objevují zrovna v nejhlubším jezeru ? Tyto a další otázky čekají na řádné zodpovězení po dalším zkoumání tohoto záhadného jevu.
Tento jev byl sledován na Bajkalu již několikrát, jen kruhy měly různou velikost. Kruhy objevené letos však patří k těm největším, co zde na jezeře vznikly. Podobné kruhy byly také zpozorovány na dalších místech v Rusku, Kanadě a dokonce i u nás například na Šumavě. Tento kruh u nás byl v průměru pouze asi 6 m a to v malé hloubce rybníku.
Autor: Fajnbox

 

Strana 1

Průvodce světem záhad - největší záhady, tajemno a mystika, paranormalní jevy, UFO, duchové a další tajemství...Fajnbox.cz