ufo_usa


 

 

 

 

 

 

 

 

 

Řecko zrušilo informační embargo a přiznalo pozorování UFO 11.2.2009 09:48 - ATÉNY
Rok a čtvrt trvalo, než se řecké úřady odhodlaly zrušit informační embargo na pozorování UFO nad řeckou metropolí. Neidentifikovaný létající objekt vidělo několik pilotů komerčních linek a pozorovali ho také na letové kontrolní věži v Aténách. Za podivným létajícím korábem tvaru hvězdy nakonec byly vyslány stíhačky F-16, které však nestihly jakkoli zasáhnout. K incidentu došlo v listopadu 2007.
UFO poprvé zpozoroval pilot linky 266 letecké společnosti Olympic na trase z Athén do Londýna, a upozornil na něj kontrolní věž. Objekt pak pozorovali také na aténském letišti, nedaleké řecké vojenské základně a hlásili ho i dva další piloti komerčních letů.
Svědci shodně popsali, že UFO vypadalo jako velká hvězda, ačkoli se velmi zmateně pohybovalo atmosférou a neustále měnilo svůj tvar. Dva bojové letouny byly vyslány k objektu, aby ho prozkoumaly přímo nad řeckou metropolí. Událo se to v listopadu 2007 a UFO před stíhačkami zmizelo prudce kolmo vzhůru do vesmíru.
Řecké úřady případ tajily celý rok, ale poté informační embargo zrušily a dovolily zveřejnit záznam konverzace mezi piloty a kontrolní věží. Mohlo jít o odraz světla z Venuše
"Mohu potvrdit tuto událost. Je to první případ tohoto druhu, do něhož byli zapojeni naši piloti,“ potvrdila mluvčí společnosti Olympic Airlines. Objekt nebyl zaznamenán radary a řecké úřady vydaly zprávu, podle níž se jednalo o vzácný fyzikální úkaz vzniklý odrazem světla z planety Venuše na podzimní obloze. To však piloti i ostatní svědci odmítají.
Zdroj: Novinky.cz

 

Nad Německem prolétlo extrémně rychlé UFO, spatřili ho piloti Luftwaffe 30.1.2009 14:34 - BERLÍN
Kontroloři letového prostoru nad Německem oznámili 19. ledna svým nadřízeným, že se nad zemí pohybuje extrémně rychlý neidentifikovatelný létající předmět – UFO. Svědectví podpořili také stíhací piloti německé Luftwaffe, kteří se s objektem setkali ve vzdušném prostoru. Oficiální zprávu o pozorování UFO nyní předložil Úřad pro leteckou bezpečnost (DFS).
Vyšetřovatelé zatím zcela vyloučili konvenční letouny, meteorologické balóny a nezvyklé atmosférické úkazy. "Vyloučili jsme všechny konvenční možnosti, je to prostě záhada,“ uvedl Axel Raab, mluvčí DFS. Objekt přeletěl přes část jižního Německa a kontroloři vzdušného prostoru vydali ihned varování pro piloty vojenského letectva Luftwaffe, které bylo připraveno k případnému útoku proti nedovolenému narušení vzdušného prostoru země. Nakonec objekt zmizel nad Grafenwöhrem, kde má základnu americké vojsko.
"Když to zmizelo z radaru, věřili jsme, že cokoli to bylo, muselo to ztroskotat, ale v oblasti nikdo nepozoroval žádné trosky. Je to naprostá záhada. Zmátlo to operátory u radaru, protože se to neustále objevovalo a mizelo na obrazovce, jako by to tam prostě v určitou chvíli vůbec nebylo. Pak to jednoduše zcela zmizelo v atmosféře,“ citoval Raaba německý Spiegel.
Zdroj: Novinky.cz

 

V Anglii viděla skupina lidí UFO, v celé oblasti vypadla elektřina 27.1.2009 13:34 - YORK
Nedaleko britského historického města York prožila skupina osmi lidí chvíle plné strachu. Přestože UFO uviděli lidé vracející se z hospody, jejich výpověď nepostrádá návštěvou občerstvovacího zařízení na váze. Možnou přítomnost neidentifikovaných létajících objektů ve vesnici Poppleton totiž doprovázely další průvodné jevy.
Když skupina osmi osob opustila tamější hospůdku a vyšla do tmy, tak nečekala, že se za chvíli stane svědky něčeho podivného. Několik místních obyvatel včetně vlastníka hospůdky "U Lorda Nelsona" Keitha Gelderda spatřilo na obloze podivné svítící tvary.
Přestože zářivé objekty nevydávaly žádný zvuk, všude v okolí se spustila poplašná zařízení a v celé vesnici vypadla elektřina. Skupina sice celou událost natočila na mobil, avšak videosnímek není příliš vypovídající.
Žádný zvuk, alarmy spustily
"I kdybych žil do sta let, tak jsem si jistý, že už nikdy neuvidím něco podobného. Nejdříve jsme v dálce viděli dva vznášející se kruhy. Když se začaly hýbat, tak neprodukovaly vůbec žádný zvuk. Všichni jsme neschopní slova sledovali, jak se k nám blíží, když se po chvíli objevily další dva objekty," vyprávěl Gelderd.
"Všechny ty objekty byly v jedné linii, pak se jeden otočil o 180 stupňů a zařadil se na druhou stranu objektu, vedle kterého letěl. Když odletěly, vypadla elektřina a všude se spustila poplašná zařízení. Po chvíli se elektřina z ničeho nic zase sama nahodila. Ani jeden z nás nebyl opilý, tak co to bylo, UFO? Vážně nevím," uvedl Gelderd.
Ohnivá barva, svítící prstence
Zedník Jason Mitchinson výpověď hospodského ještě doplnil několika zajímavými údaji. "Ty objekty měly oranžovou,až ohnivou barvu a měly okolo sebe svítící prstenec. Jen tak si poletovaly okolím, zastavily se někde zhruba nad hospodou a pak zamířily směrem na Scarborough. Bylo zajímavé, že když se otáčely, tak to nebylo nikdy pozvolně, vždy ostře o 90 stupňů, ne jako letadlo," dodal Mitchinson.
Nedaleko vesnice se sice nachází sídlo královského vojenského letectva Linton-on-Ouse, kde princ William absolvoval část svého leteckého výcviku, ale zástupci letiště tvrdí, že této noci nebyl na pořadu žádný trénink a žádné letadlo se ze základny nevzneslo.

Zdroj: Novinky.cz

 

Svědci viděli UFO útočit na větrnou farmu v Anglii 9.1.2009 14:38 - CONISHOLME
Mohutná vrtule z větrné turbíny byla nad ránem záhadně zničena na jedné větrné farmě v Anglii. Místní obyvatele údajně několik hodin před tím v noci probudila podivná světla, která se rychle přibližovala směrem k větrným elektrárnám.
"Světla se pohybovala oblohou směrem k farmě. Pak jsem viděla nízko letící objekt, který proletěl směrem k turbínám," vypověděla později Dorothy Willowsová, která byla jedním z několika desítek očitých svědků události. Ti údajně viděli nad sebou přelétat tajemný oranžově světélkující oválný objekt. "Byla to svítící koule s tykadly, která rychle klesala k zemi," řekl další svědek John Harrison.
Několik hodin po nočním přeletu se ozvala rána. "Mého muže Stephena rána probudila asi ve čtyři," řekla Willowsová, která žije necelý kilometr od větrné farmy.
Oficiální místa nemají žádné vysvětlení. Vedoucí větrné elektrárny okamžitě zahájil vyšetřování, co bylo příčinou skutečnosti, že jeden list vrtule zmizel a druhý byl zcela zničen.
Oficiální místa vydala pouze prohlášení, že je nepravděpodobné, aby turbínu poškodila nějaká bouře. Britský ufolog Russ Kelllet k tomu poznamenal: "Na obloze byly spatřeny světelné koule a úřady k tomu nemají žádné vysvětlení. Je to pro nás opravdu vzrušující."
Zdroj: Novinky.cz


Průvodce světem záhad - největší záhady, tajemno a mystika, paranormalní jevy, UFO, duchové a další tajemství...Fajnbox.cz

Stránka 1