kometa


 

 

 

 

 

 

Mexická televize ukázala mimozemšťana chyceného do pasti 26.8.2009, 17:32-MEXIKO
Mexická televize v posledních dnech odvysílala zprávu, že tamní farmář Marao Lopez před dvěma lety našel živého mimozemšťana, který se chytil do jeho pasti. Kvůli jeho vzhledu jej následně světová média pojmenovala Vetřelec díky nápadné podobě s oblíbenou filmovou potvorou z vesmíru.
Farmář tvora, který byl veliký asi jako křeček, ze strachu utopil a poté předal vědcům. Řekl, že „vetřelce“ topil natřikrát, než se mu to podařilo a nakonec jej musel držet pod vodou několik hodin, než z něj vyprchal život.
Na konci minulého roku farmář předložil mrtvolu nalezeného tvora univerzitním vědců, kteří provedli testy, mezi nimi i testy DNA. Vědci nyní oznámili výsledky. Tvor je pro ně zcela neznámý. Jeho kostra má charakteristiky ještěrky, jeho zuby jsou bez kořenů a pod vodou může „vetřelec“ údajně vydržet velmi dlouho.
Některé znaky však byly podobné člověku. Jeho mozek byl relativně velký, obzvlášť jeho zadní paměťová část, což podle vědců dokazuje, že tvor byl inteligentní. Další záhada - farmářova smrt
Farmář Lopez nedávno zemřel, což je podle mexické televize další tajemnou záhadou tohoto případu. Podle jednoho experta na UFO z USA Joshuy P. Warrena farmář uhořel ve svém autě, které bylo zaparkováno vedle silnice.
V Mexiku se často objevují zprávy o výskytu UFO. Tamní odborník na tuto tématiku Jamie Maussan byl první, kdo s tímto případem vyšel na veřejnost. Tvrdí, že tato kauza není podvod. Podle něj ostatní farmáři navíc tvrdí, viděli spolu s chyceným tvorem ještě druhého mimozemšťana, ten ale utekl, když se přiblížili. Nelze však ověřit, zda lze těmto zprávám věřit.
Zdroj: Novinky

 

Jedenáctiletý hoch je prý reinkarnovaný válečný pilot z druhé světové války 24.8.2009, 16:00-LAFAYETTE
Jedenáctiletý James Leininger z města Lafayette v americkém státě Lousianna je podle svých rodičů reinkarnovaným pilotem z druhé světové války. Jamesovi rodiče Bruce (59) a Andrea (47) tvrdí, že jsou o minulém životě svého syna zcela jasně přesvědčeni a uvádějí svědectví, ze kterých místy až mrazí. O podivném příběhu informoval deník Daily Telegraph.
Bruce a Andrea Leiningerovi nebyli žádnými zastánci převtělování a života po životě. Jejich syn je však ve věku dvou let přiměl změnit názor. V tomto věku totiž trpěl silnými nočními můrami a neustále se mu zdálo o tom, že byl sestřelen v letadle.
"V záchvatech jeho nočních můr jsme stále nedokázali vypozorovat, co to vlastně říká. Po nějakých dvou nebo třech měsících jsem však šla chodbou a slyšela jsem ho, jak ze spánku mumlá: 'Pád letadla, stroj hoří, pilot nemůže opustit stroj.' Vyděsilo mě to k smrti," uvedla matka chlapce.
Zakrátko se matka syna zeptala, co se stalo jeho letadlu a jak havaroval. Syn jen suše odpověděl: "Havarovalo v ohni. Sestřelil mě japonský pilot." Když dostal posléze chlapec válečnou knihu na prohlédnutí, listoval v ní a po chvíli ukázal na obrázek ostrova Iwodžima v Tichém oceánu. Rodičům řekl, že v tomto místě bylo jeho letadlo sestřeleno.
Dnes si již chlapec nic nepamatuje
Otci to nedalo a v historických knihách zjistil, že v bitvě o Iwodžimu zahynul jediný americký letec, který kompletně odpovídal popisu, jenž jim dal jejich syn. Byl to jmenovec malého chlapce, jedenadvacetiletý James M. Huston Jr. Sestřelen byl 3. března 1945.
Rodina se rozhodla vystopovat příbuzné sestřeleného pilota, kteří byli Jamesovými zjevnými vzpomínkami na válku udiveni. Dnes už si jedenáctiletý James na nic z toho nepamatuje.
"Myslím si, že ten příběh je neuvěřitelný. Nic z toho si nepamatuji, ale mnohokrát jsem slyšel o tom, co se dělo, když mi byly dva roky, a je to opravdu podivné," dodal malý chlapec.

Zdroj: Novinky

 

Vědci poprvé objevili v kometě základní stavební kámen života 18.8.2009-WASHINGTON
Vědci amerického Národního úřadu pro letectví a vesmír (NASA) poprvé objevili v kometě základní stavební kámen života, aminokyselinu glycin. Našli jej ve vzorku z komety Wild 2, jež získala sonda Stardust, uvedla NASA na svých internetových stránkách.
“Glycin je aminokyselina, kterou živé organismy využívají k tvorbě proteinů. Poprvé byla nalezena v kometě,” uvedla výzkumnice NASA Jamie Elsilová. “Náš objev podporuje teorie, že některé přísady života vznikly ve vesmíru a v minulosti se dostaly na Zemi při dopadu meteoritu anebo komety,” dodala. Podle ředitele Astrobiologického institutu NASA Carla Pilchera objev glycinu v kometě také posiluje zastánce názoru, že život je ve vesmíru spíš běžný než vzácný.
Proteiny, jež s pomocí glycinů vznikají, jsou podle NASA “dříči” molekul života, které urychlují anebo regulují chemické reakce. “Podobně jako lze z 26 písmen abecedy při tvorbě slov vytvořit bezmezné množství kombinací, život využívá 20 různých aminokyselin v obrovském množství uspořádání ke vzniku milionů různých proteinů,” uvedla NASA.
Sonda Stardust prolétala hustým plynem a prachem, který obklopuje jádro komety Wild 2, v lednu 2004. Vzorky nasbírala pomocí speciální mřížky naplněné látkou aerogel. Jde o nový, houbovitý materiál s nízkou hustotou, který zlehka zachytil vzorky plynu a prachu z komety.
Mřížka byla uložena do schránky, která se od sondy oddělila a pomocí padáku se v lednu 2006 snesla na zemi. Vědci od té doby vzorky zkoumali. “Analyzovali jsme vlastně hliníkovou fólii ze stěn komůrek, které drží aerogel ve sběrné mřížce,” uvedla Elsilová.
Předběžné testy odhalily glycin jak ve fólii, tak v samotném aerogelu. Vědci ale nejprve nedokázali vyloučit, zda se tam nedostal až kontaminací na Zemi. Umožnil to až nový výzkum, který tuto možnost zavrhl pomocí izotopové analýzy fólie.
Izotopy jsou verze chemických prvků s různou váhou nebo hmotu. Nejběžnější atom uhlíku, uhlík-12, má ve svém jádru šest protonů a šest neutronů. Izotop uhlík-13 je ale například těžší, protože má v jádru o jeden neutron víc. Molekula glycinu z vesmíru by měla mít spíš těžší atomy uhlíku 13 než pozemský glycin. A právě to vědci zjistili.
Sondu Stardust vypustila NASA v únoru 1999. Původně měla zkoumat kometu Wild 2, od které se v roce 2006 vrátila k Zemi. Poté v roce 2007 dostala nový úkol, průzkum komety Tempel 1, ke které by se měla dostat v únoru 2011.

Zdroj: ČTK

 

Londýn odtajnil složky o UFO, jen 10 procent případů se nedá vysvětlit 17.8. 2009, 18:10-LONDÝN
Mimozemšťan s hlavou ve tvaru citronu a tajemná záře nad hřbitovem jsou některé z asi 800 případů údajných setkání s mimozemskými civilizacemi, které byly v letech 1981 až 1996 hlášeny britskému ministerstvu obrany. To v pondělí odtajnilo dokumenty ze své složky "UFO" z té doby.
Vyplývá z nich, že počet hlášení narostl vždy poté, co se do kin nebo do televize dostal nějaký výpravný sci-fi film nebo seriál. Asi deset procent případů ale ministerstvo vede jako nevysvětlené.
Za jeden z nejzáhadnějších případů složky označuje agentura AFP hlášení dvou chlapců ze 4. května 1995. Tvrdili, že mluvili s "marťanem", který se před nimi náhle objevil na poli, měl hlavu ve tvaru citronu, byl vysoký "jako čtyři domy" a říkal jim: "Chceme vás, pojďte s námi." Dva policisté, kteří se na základě vyprávění údajně rozrušených kluků za dva dny na pole vypravili, tam ale našli jenom rolníka sklízejícího úrodu.
Rok poté, 15. července 1996, byl zase nad hřbitovem v britské obci Widnes pozorován neidentifikovaný létající předmět (UFO), který světélkoval a vysílal k zemi něco jako laserové paprsky.
V roce 1995 bylo hlášeno 117 údajných setkání s UFO a "ufouny", o rok později, poté, co byl v kinech uveden vědeckofantastický film Den nezávislosti, však už 609.
"Je zřejmé, že je nějaká vazba mezi počtem hlášených setkání s UFO a zprávami v novinách, televizními programy a filmy o mimozemšťanech," řekl expert na UFO David Clarke. Připomněl, že kromě roku 1996 byl v tomto ohledu velmi "produktivní" také rok 1978, kdy přišel do kin film Blízká setkání třetího druhu.
Zdroj: Novinky


Průvodce světem záhad - největší záhady, tajemno a mystika, paranormalní jevy, UFO, duchové a další tajemství...Fajnbox.cz

Stránka 3