solarufo


 

 

 

 

 

 

 

 

Solární superbouře ohrozí v roce 2013 pozemskou infrastrukturu 17.6.2010
V roce 2013 hrozí podle NASA planetě Zemi silná sluneční aktivita, která vyvolá solární superbouři schopnou vyřadit nejen komunikační a navigační satelity, ale také rozvody elektrické energie, dopravní a bankovní systémy a také osobní elektroniku jako jsou počítače nebo mobilní telefony. Sluneční energie stoupá a klesá v cyklech dlouhých přibližně 22 let. Zároveň počet erupcí roste a klesá v jedenáctiletých cyklech. A právě v roce 2013 vyvrcholí oba cykly najednou. Jejich kombinace tak podle všeho povede k vyvolání solární superbouře doprovázené extrémní radiací. Následkem tohoto souběhu mohou rozsáhlé části světa postihnout výpadky v dodávkách elektrické energie na dlouhé měsíce. Odborníci upozorňují, že především Británie a severoevropské státy mají poměrně křehkou rozvodnou síť. Podobné shody přicházely i dříve, ale nikdy v minulosti nebylo lidstvo natolik závislé na elektronických přístrojích, které může enormní dávka radiace přetížit a vyřadit.
"Víme, že se to blíží, ale nevíme, jak moc to bude zlé," citoval server Telegraph ředitele divize NASA zaměřené na fyziku Slunce Richarda Fishera. "Naruší to komunikační zařízení jako jsou satelity i navigace v autech, vzdušnou dopravu , bankovní systém, počítače, veškerou elektroniku. Velké oblasti budou bez elektřiny a náprava škod bude složitá a vyžádá si delší dobu."Jde o dosud nejvážnější varování, které NASA kvůli sluneční aktivitě vydala.
Některé systémy se preventivně vypnou - Zabezpečit veškerou infrastrukturu není před takovou superbouří možné, ale měl by být proto podle Fishera vypracován systém včasné výstrahy jako před hrozícím hurikánem, který by rozsah škod omezil. Znamenalo by to preventivní vypínání vybraných systémů a rozvodů. Některé satelity je pak možné převést do režimu "spánku".
Fisher odhaduje, že solární superbouře by v případě nečinnosti způsobila ohromné hospodářské škody, které by dvacetkrát převýšily škody způsobené hurikánem Katrina v New Orleans v roce 2005, ty tehdy činily 125 miliard dolarů. Superbouře by tak mohla způsobit škody za dva a půl biliónu dolarů (50 biliónů Kč).

Zdroj: Novinky.cz

 

Archeologové v Británii nalezli kostry sťatých gladiátorů 7.6.2010 - York
Výsledky archeologického prozkoumání naznačují, že kostry patřily profesionálním bojovníkům. Většinu z nich tvoří kostry mužů, kteří se zdají silnější a vyšší než tehdejší průměrní Římané. Zdá se také, že už od dětských let byli cvičeni v zacházení se zbraněmi. Kostry jsou z období od konce prvního do čtvrtého století našeho letopočtu.
Za jednu z nejlepších indicií označili badatelé stopy po zubech nějaké šelmy na kyčli a na rameni jedné kostry.
"Tyto stopy po kousnutí jsou jedním z nejsilnějších náznaků nějakého spojení se zápasnickou arénou. Je velmi nepravděpodobné, že tento člověk byl napaden tygrem, když šel domů," řekl antropolog Michael Wysocki, který kostry studoval. Ti lidé podle něho zřejmě nebyli vojáci, protože většina z nich byla sťata. Někteří historikové říkají, že stínáni byli gladiátoři, kteří prohráli svůj boj. A všechny ty kostry byly pohřbeny s nádobím, zvířaty a dalšími obětinami, což naznačuje, že to byli vážení lidé, ne zločinci.
Archeologická správa z města Yorku uvedla, že toto pohřebiště není jediné svého druhu, ale je jedno z nejzachovalejších. Wysocki řekl, že srovnatelné s ním je jen pohřebiště gladiátorů v Efesu v Turecku.
Zdroj: Novinky.cz

 

Archeologové našli nejstarší hrobku Střední Ameriky, ukryta byla 2700 let 20.5.2010, 18:23 - Chiapas
Archeologové hlásí z mexického města Chiapas rekordní nález. V tamější pyramidě totiž objevili doposud neznámou hrobku, která může být podle jejich předpokladů až 2700 let stará a tudíž nejstarší v celé Střední Americe. V jejím nitru pak objevili čtyři kostlivce, jeden z nich byl obklopen velkým množstvím jantaru a nefritu.
Vědci věří, že nalezli hrobku vysokého kněží nebo vládce Chiapa de Corzo, což byla ve své době velmi prominentní osoba. Archeologové se domnívají, že zvyk pohřbívat mrtvé v pyramidách je daleko starší, než se doposud myslelo a datuje se podle nich daleko před vznik mayské kultury. "Tisíc let před tím, než se konaly v pyramidách v regionu Mayů královské pohřby, tak i tady, v Chiapa de Corzo, pohřbívali své elitní obyvatele uvnitř pyramid. A to mluvíme o roce 700 před naším letopočtem," informoval jeden z historiků. Hrobka se nachází uvnitř pyramidy, která měla při své první výstavbě něco mezi šesti až sedmi metry. V ní se nacházely schody, které vedly do nejvrchnější části celé stavby. Teprve nyní však archeologové v pyramidě objevili hrobku. Po 24 hodinách kopání odkryli pohřební komoru měřící čtyřikrát tři metry.
Dva lidé možná obětováni - Komora obsahovala kosti tří lidí. Jedno z těl bylo zahrnuto nejrůznějšími náhrdelníky, náramky, a jantarem či nefritem. Mělo na sobě také cosi jako pohřební masku, která měla oči vytvořené ze zeleného obsidiánu. Další dvě těla byla možná přidána do hrobky, aby důležitého muže doprovodili v posmrtné cestě. Jedno z nich patřilo malému dítěti. To bylo v hrobce pečlivě umístěné, tělo mladého muže do ní bylo jen vhozeno. To by naznačovalo, že mohlo jít o dítě vlivné osoby, které přirozeně zemřelo a další osoba mohla být například jen služebníkem, který byl po smrti svého pána obětován. V křídle, které je připojené k hlavní hrobce, archeologové našli čtvrtou kostru, která patřila ženě. I její tělo bylo bohatě obloženo nefritem, jantarem a nejrůznějšími přívěšky ve tvaru ptáků a opic.

Zdroj: Novinky.cz

 

Chorvatská dívka mluvila po probuzení z kómatu plynně německy 13.4.2010, 16:50 - Split
Třináctiletá dívka z jihochorvatského města Knin teprve začala studovat němčinu a pozvolna se prokousávala prvními lekcemi, ve kterých se učila základy jazyka. Byla odhodlaná se učit rychle, a tak si v televizi pouštěla i německé kanály, ale ani v nejmenším neovládala tento cizí jazyk dobře. Její němčina by se za plynnou označit rozhodně nedala. Po probuzení z kómatu však hovořila jako rozená Němka. Jednodenní kóma se na chorvatské dívce projevilo velmi zvláštním způsobem. Krátce po probuzení nebyla schopna mluvit chorvatsky, zato ale mluvila excelentní plynnou němčinou. Lékaři v nemocnici KB nacházející se ve Splitu označili případ za krajně neobvyklý. U dívky už se sešli nejrůznější experti, kteří se snažili zjistit, co podivnou změnu způsobilo. "Nikdy nevíte, jak bude mozek reagovat, když se zotavuje z kómatu. Samozřejmě máme nějaké teorie, ale v tuto chvíli se o ně nemůžeme podělit, jelikož musíme respektovat soukromí pacientky," uvedl ředitel nemocnice Dujomir Marasovič.
Mluví i starověkými jazyky - "V dřívějších dobách by něco takového bylo označováno jako zázrak, ale my inklinujeme k názoru, že pro to musí existovat logické vysvětlení - jen jsme zatím nepřišli na to jaké," uvedl psychiatr Mijo Milas. "Existuje již několik odkazů na případy, kdy byli lidé vážně nemocní či v kómatu a po probuzení byli schopni mluvit cizími jazyky, mnohdy dokonce i takovými, jako jsou stará babylónština či egyptština. V tento moment by jakékoliv spekulace zůstaly spekulacemi. Raději budeme pokračovat v testech," dodal Milas. Obdobný případ si prožil i Čech - Obdobný zážitek si prožil český plochodrážní jezdec Matěj Kůs roku 2007. Tehdy mu ve Skotsku jeden ze soupeřů přejel hlavu a on utrpěl vážná zranění. Jakmile se probral z bezvědomí, mluvil prý několik hodin dokonale anglicky bez cizího přízvuku. Sám přitom přiznal, že jsou chvíle, kdy je rád, že vůbec anglicky rozumí. Šéf jeho týmu však tehdy uvedl, že zněl doslova jako moderátor večerních zpráv.

Zdroj: Novinky.cz

 

Indická družice odhalila na Měsíci stovky miliónů tun ledu 2.3.2010, 10:10 - Houston
Silnou vrstvu ledu u severního pólu Měsíce objevila indická družice Čandraján. Silnou vrstvu ledu zjistila při radarovém výzkumu v rámci projektu Mini-Sar. K testu uvedla americká kosmická agentura NASA, že vrstva ledu musí být silná několik metrů. U severního pólu byl led zjištěn ve více než 40 kráterech o průměru dva až patnáct kilometrů. Podle NASA musí být vrstva ledu silná několik metrů, jinak by ji indická sonda na základě analýzy elektromagnetické radiace vyzařovaná minerály nemohla zaregistrovat.
Podle Paula Spudise z Měsíčního a planetárního institutu v Houstonu, je v těchto impaktních kráterech nejméně 600 miliónů tun ledu. Uvedl to na 41. měsíční a planetární vědecké konferenci v Houstonu.
Led v nich zůstává, protože se dovnitř nikdy nedostane sluneční světlo. Podle Spudise tam panuje teplota 25 Kelvinů, což je méně než na povrchu Pluta. Z tohoto důvodu zůstává led stabilní. „Je to většinou čistý led a může ležet jen několik desítek centimetrů pod vrstvou suchého regolitu,“ vysvětluje Spudis. NASA ale na základě jiného experimentu provedeného u jižního pólu uvádí, že běžný led se mísí se suchým leden, tedy se zmrzlým oxidem uhličitým. Při experimentu se raketa trefila do jednoho z kráterů u jižního pólu, což vedlo k rozpuštění ledu na vodu a vodní páru.
Z posledních výzkumů plyne, že na Měsíci je značné množství ledu. Ke vzniku vody podle vědců přispívá i sluneční vítr, který spouští chemickou reakci mezi molekulami kyslíku a vodíku, přičemž vzniká voda nebo jednodušší molekuly hydroxylu (OH). Je možné že se voda postupně dostává z teplejších míst do věčně zastíněných kráterů u pólů. Dalším zdroje vody mohou být komety a asteroidy, které na povrch Luny dopadly během miliónů let. Ty také přinášejí velké množství uhlovodíků.

Zdroj: Novinky.cz

 

Británie zveřejnila největší soubor záznamů o UFO 18.2.2010, 15:07 - Londýn
Britské ministerstvo obrany pokračuje ve zveřejňování záznamů o UFO. Ve čtvrtek bylo uvolněno 6000 stran pořízených v letech 1994 až 2000. Jsou mezi nimi i záznamy o modrém létajícím trojúhelníku nad zahradou v Birminghamu a případ Velšana, kterému přestal fungovat mobil a autorádio, když se k němu přiblížila z oblohy velká trubice světla.
První případ je z března 1997 a muž modrý trojúhelník spatřil ve čtyři ráno, když šel do práce. Po třech minutách se trojúhelník ztratil. Na místě zůstal hedvábně bílý prášek. Druhý případ je z ledna téhož roku. Muž vystoupil z auta a podařilo se mu válcem světla projít, když si však sedl do auta, udělalo se mu zle a měl problémy s kůží, kvůli kterým navštívil lékaře. Auto bylo pokryté prachem. V záznamech je i výpověď pěti rybářů z lodi, kteří nad Severním mořem viděli kulatý plochý a zářící objekt posouvající se po obloze. Tito lidé přitom byli velmi skeptičtí k existenci UFO. Zaznamenaná je i výpověď policistů, kteří údajné UFO natočili v říjnu 1996 na východním pobřeží Anglie na videokameru. Objekt zachytilo i britské královské letectvo, které jej označilo za neidentifikovatelný záblesk na radaru. Policisté objekt popsali jako „podivný, rotující s blikajícími červenými, modrými, zelenými a bílými světly. Světla zaznamenala i loď u Bostonu. Mezi záznamy jsou také výpovědi pilotů. Blízké setkání popsal pilot, který v roce 1995 přistával na letišti v Manchesteru. Objekt se nepodařilo identifikovat.
Talíře vystřídaly létající trojúhelníky
Po zveřejnění zprávy se také ukázalo, jak se v průběhu padesáti let změnil tvar UFO. Poslední záznamy je popisují jako velké, černé a trojúhelníkovité, zatímco ve 40. a 50. letech se mluvilo o talířích a diskovitých objektech, které startovaly svisle.
Autor knihy Akta UFO David Clark upozornil, že ve sledovaném období se objevovalo hodně zpráv o neviditelných bombardérech kategorie stealth, jako byl F-117, které mají trojúhelníkovitý tvar, a v pořadech, jako byla Akta X, se objevovaly i zmínky o podobně tvarovaných špionážních letadlech Aurora.

Zdroj: Novinky.cz

 

V Alexandrii objevili chrám kočičí bohyně se 600 sochami 19.1.2010, 18:08 - Alexandrie
Ohromný nález se podařil archeologům v egyptské Alexandrii. Na ploše 60 krát 15 metrů odhalili někdejší chrám královny Bereníké, manželky Ptolemaia III. V chrámu bylo 600 soch a sošek zobrazujících především kočičí bohyni Bastet.
Šéf úřadu pro památky Dolního Egypta Mohamed Abdel Maksúd v úterý oznámil, že chrám byl objeven na pozemku alexandrijských bezpečnostních složek a na jeho odkrývání se podílel zkušený osmnáctičlenný tým. "Velké množství soch zpodobňujících bohyni Bastet nasvědčuje, že chrám byl zasvěcen právě jí," uvedl Maksúd.
Chrám byl založen během vlády královny Bereníké, ženy Ptolemaia III., někdy v letech 246 až 222 před naším letopočtem. Jde o první chrám zasvěcený kočičí bohyni, který byl v Alexandrii nalezen. Bastet byla původně zobrazována v podobě lva, který ochraňuje faraona během bitev. Avšak s nástupem makedonské dynastie Ptolemaiovských vládců byla Bastet více připodobňována řecké bohyni lovu Artemis a převládlo její zobrazování v podobě kočky. Také se jí říkalo měsíční bohyně.
Chrám byl později zapomenut a značně poškozen, když se stal zdrojem stavebního kamene. Nález chrámu má podle archeologů možná i širší význam a je příslibem dalších nálezů. Vědci si totiž myslí, že byl součástí královské čtvrti starověké Alexandrie.

Zdroj: Novinky.cz

 

Průvodce světem záhad - největší záhady, tajemno a mystika, paranormalní jevy, UFO, duchové a další tajemství...Fajnbox.cz

Stránka 5