meduzarybasquidworms


 

 

 

 

 

 

 

UFO vyděsilo ve dne desítky lidí přímo na Manhattanu 18.10.2010 New York
Lidé v New Yorku nemluví o ničem jiném než o třech neidentifikovatelných objektech, které se minulý týden proháněly po obloze přímo na známém Manhattanu. Rychle se pohybující objekty sledovalo mnoho lidí přímo na místě a amatérské záběry z mobilních telefonů se dostaly do zpráv v celých Spojených státech.
Trojice neidentifikovaných létajících objektů, tedy UFO, se proháněla po obloze nad New Yorkem ve dne a způsobila na místě obrovský poprask. Desítky lidí ze čtvrti Chelsea se zastavovaly na ulicích a objekty sledovaly, fotily a natáčely. Někteří lidé se domnívali, že jde o balóny, jiní vtipkovali, že je to asi Superman. Nouzová linka obdržela během několika minut desítky telefonátů od vyděšených lidí, kteří UFO spatřili. Zástupci města nedokázali ani po několika dnech vysvětlit, co přesně oblohu nad New Yorkem brázdilo. Zde naleznete video (doporučujeme shlédnutí celého záznamu)

Zdroj: Novinky.cz

 

Vědci v oceánech objevili 6000 nových živočichů - 3.10.2010
Vody světových oceánů jsou mnohem tajuplnější a druhově rozmanitější, než se doposud předpokládalo. Je v nich pravděpodobně až milión různých druhů rostlin a živočichů. Vyplývá to ze závěrečné zprávy desetiletého projektu Soupis mořského života. Během výzkumu vědci objevili na šest tisíc nových druhů. Uvedl to britský server Daily Telegraph.
Obří mořští červi o velikosti talíře přezdívaní Squidworms (chobotnice-červ), kvůli divně vypadajícím chapadlům a slepý humr, jehož latinský název v překladu znamená "strašný dráp". Objevy těchto dvou zcela nových druhů má mimo jiné na kontě zřejmě nejambicióznější projekt ve zkoumání světových oceánů s názvem Census of Marine Life (Soupis mořského života). Deset let pracovali vědci po celém světě na soupisu druhů živočichů a rostlin žijících ve vodách světových oceánů. Své závěry shrnuli do závěrečné publikace, jež má být uceleným a konečným součtem. V knize je tak celkově popsáno na 250 000 druhů oceánských živočichů a rostlin včetně šesti tisíc zcela nových druhů, které vědci během svého zkoumání objevili. Zpráva projektu nicméně tvrdí, že až trojnásobný počet druhů, tj. asi 750 000, teprve čeká na své objevení. "Bude to trvat nejméně dalších deset let, než budeme schopni definitivně popsat všechny druhy žijící v oceánu," píše se v knize. "Hlubiny oceánů už nebudou více považovány za poušť s mizernou druhovou rozmanitostí."
Největší překvapení se ukrývala na hlubokém dně
Doposud se předpokládalo, že v nejhlubších místech oceánu druhy nepřežijí, neboť je zde černočerná tma, příliš velký tlak a studená voda. Právě ve dvoukilometrové hloubce ale objevili vědci asi největší překvapení. Na samotném dně našli celá společenství různých druhů, žijících u ústí termálních průduchů, jimiž prosakují do oceánu živiny. Mnoho druhů přežívalo také z potravy, která padá do hlubin z hladiny.
Například nový druh červa "Squidworm" byl objeven v hluboké vodě u ostrova Celebes v jihovýchodní Asii. Podivný krab s názvem Yeti kraba nebo Kiwa hirsuta, byl zase odhalen v hlubokém moři u Velikonočního ostrova v jižním Pacifiku. Nejednalo se sice o nový druh, ale o doposud neznámého příslušníka živočišné rodiny. V hlubinách poblíž Kostariky zase přežívají celé kolonie zvířat díky prosakování tekutiny obohacené o metan. U Antarktidy jsou největší - Na projektu sčítání mořského života se podílelo více než 2700 vědců, kteří podnikli celkem 540 výprav do hlubin oceánů na celém světě.Britští vědci například zkoumali chladné vody Antarktidy a zjistili, že právě v těchto podmínkách dosahuje mnoho druhů mnohem větších rozměrů než jinde na světě. Téměř 80 procent druhů tam žije na mořském dně. "Tato stvoření by ale spíše rozpoznal paleontolog než mořský biolog," řekl k tomu doktor Huw Griffiths, který se výprav k Antarktidě účastnil. "Podobné druhy jsme zvyklí vídat spíše jako fosilie."
Při určování druhů vědcům pomáhá genetické testování. Teprve rozbor DNA ukáže, zda se jedná o nové druhy nebo jen o jinak barevnou variantu těch již objevených.Navzdory předpokladům o obrovské rozmanitosti mořského života vědci varují, že lidská činnost má na mnohé živočišné a rostlinné druhy zničující dopad, a to zejména kvůli rybolovu a znečištění.

Zdroj: Novinky.cz

 

V Americe vylovili rybu s lidskými zuby - 23.9.2010 Columbia
Američan Frank Yarborough zřejmě nikdy nezapomene na den, kdy z jezera Wylie v Jižní Karolíně vytáhl podivnou rybu, jež měla čelist plnou zubů, které se na první pohled podobaly lidským. Sám rybář se domníval, že na udici chytil sumce, ale když pro něj natáhl ruce do vody a chtěl ho zvednout, ryba jej kousla do prstů. Úlovek měřil zhruba 50 centimetrů a vážil okolo 2,5 kilogramu. Robert Stroud, biolog specializující se na sladkovodní ryby spolu s Ministerstvem přírodních zdrojů v Jižní Karolíně potvrdili, že vzorky z ryby byly zaslány k odbornému posouzení, aby bylo s jistotou určeno, o jaký druh se jedná.
„Je pravděpodobné, že jde o poměrně běžný druh s názvem pacu, jenž je příbuzný piraním. Pocházejí z povodí Amazonky a jsou docela oblíbenými rybami v akváriích,“ domnívá se Stroud.
V jezeře Wylie by však tento druh neměl co dělat. Biologové se proto shodují, že se exotická ryba již někomu nevešla do akvária, a proto ji majitel volně vypustil do vod jezera. Neobvyklý úlovek se nyní nachází v mrazáku rybáře Franka Yarborougha, který prý však nemá v plánu si ji připravit k jídlu.

Zdroj: Novinky.cz

 

Vědci objevili dosud nejbohatší planetární systém ve vesmíru - 24.8.2010 Ženeva
Vědci objevili ve vesmíru planetární soustavu s dosud největším počtem exoplanet obíhajících jednu hvězdu. Kolem hvězdy HD 10180 v souhvězdí malého vodního hada (Hydrus) jich obíhá nejméně pět. Hvězda je vzdálená od země 127 světelných let, uvedla BBC s odvoláním na časopis Astronomy and Astrophysics.
Vědci z Evropské jižní observatoře (ESO) objevili planety pomocí zařízení HARPS, které zjišťuje planety podle úhlové rychlosti. Měří otřesy hvězdy, které jsou způsobeny gravitací obíhajících planet. U zmiňované hvězdy zaznamenaly vědci mimořádně složité změny pohybu dané tím, že kolem ní obíhá nejméně pět planet. Pomocí tohoto sofistikovaného zařízení se jim podařilo zjistit nejen množství planet, ale i to, jakou mají hmotnost a po jakých drahách obíhají.
Planetární systém hvězdy HD 10180 je podle nich unikátní hned v několika směrech. Především kolem ní obíhá pět planet, což je zatím největší počet, jaký se podařilo nalézt u planetárního systému mimo naši sluneční soustavu.
„Vstupujeme do nové éry výzkumu exoplanet,“ uvedl Christopher Lovis ze ženevské univerzity, který projekt vede. „Nestudujeme už jen jednotlivé planety, ale celé planetární systémy,“ dodal, ale hned doplnil, že nelze tvrdit, že jde o dosud nejbohatší planetární systém, protože v některém může být také více planet, ale bez zařízení HARPS je nebylo možné nalézt.
Malá planeta v těsné blízkosti hvězdy
Všech těchto pět planet podobných Neptunu obíhá hvězdu ve velikosti našeho Slunce ve vzdálenosti Marsu. Všechny se přitom pohybují po víceméně kruhových drahách. Podle vědců ale může být planet ještě více, protože se v měřeních objevují odchylky, které by mohly způsobovat dvě další planety o hmotnosti jen 1,4 větší než naše Země, což by byly dosud nejmenší objevené exoplanety. Z měření se zdá, že jsou navíc velmi blízko hvězdě. Jedna je ve vzdálenosti pouhých dvou procent vzdálenosti Země od Slunce, takže jeden rok by na ní mohl trvat jen 1,2 dne. Podle Lovise se tam právě taková planeta nachází s 99 procentní pravděpodobností.

Zdroj: Novinky.cz

 

Třináctiletého chlapce trefil blesk v pátek třináctého ve 13:13 - 16.8.2010 Suffolk
Jen velmi těžko už bude kdy kdo nyní třináctiletému chlapci z Velké Británie vysvětlovat, že pátek třináctého je jen velká pověra. Nejmenovaného chlapce totiž zasáhl minulý pátek (13. srpna) ve 13:13 blesk.
"Přesně ve 13:13 naši záchranáři spatřili, jak 13letého chlapce zasáhl výboj blesku na suffolkském festivalu Lowestoft Seafront Air Festival," řekl mluvčí záchranné služby, která na místě zasahovala. Chlapec utrpěl drobné popáleniny a byl okamžitě odvezen do nemocnice. Očekává se, že se ze svých zranění plně zotaví.
"Chlapec měl víceméně jen spáleninu na rameni, ale byl pro jistotu okamžitě převezen do nemocnice," uvedl Jason Gillingham, který na místě zasahoval. Blesk pocítil i další teenager a jedna žena, ti však nebyli ani převezeni do nemocnice.
Zdroj: Novinky.cz

 

Churchill tajil setkání pilota s údajným UFO- 5.8.2010 Londýn
Bývalý britský premiér Winston Churchill údajně nařídil na 50 let utajit informace o setkání vojenského pilota s neidentifikovaným létajícím objektem. Podle agentury Reuters to mimo jiné vyplývá z nově odtajněných složek s dokumenty o UFO, které ve čtvrtek zveřejnila Británie. Odtajněné složky postupně publikuje on-line na svých webových stránkách národní archív v rámci tříletého projektu s ministerstvem obrany. Ve čtvrtek publikované dokumenty zahrnují období 1995 - 2003 a obsahují spousty výpovědí svědků, náčrtků a zpráv, které se týkají záhadných úkazů nad Británií.
Některé ze zaznamenaných případů získaly posléze racionální vysvětlení, jednalo se například o meteority, mnohé jsou však dodnes nevyřešené.

Zatím publikované dokumenty k nahlédnutí zde

Zdroj: Novinky.cz

 

Vědci našli 100 planet podobných Zemi 22.7.2010
Více než 100 planet velikostí podobných Zemi bylo objeveno v několika minulých týdnech. Objev učinil vesmírný teleskop Kepler, který zkoumal planety obíhající kolem svých hvězd. Tato zpráva oživuje hypotézu, že člověk není ve vesmíru sám.
Vědci nyní věří, že je v Mléčné dráze asi 100 planet s příznivými podmínkami pro život. Předpokládají také, že budou schopni identifikovat okolo 60 těchto planet s podobnými podmínkami pro život, jako má Země, asi během dvou let. Informoval o tom Daily Mail. Astronom Dimitar Sasselhov řekl na nedávné vědecké konferenci, že vesmírný teleskop našel asi 140 planet, které mají podobnou velikost jako Země. Tuto průlomovou informaci označil za “naplnění Koperníkových snů”.
Teleskop nachází planety odhalováním téměř nepostřehnutelných světelných mžiků, které se objevují vždy, když planeta „přechází“ přes hvězdu. Informace o velikosti planety a o rozměrech jejího orbitu může být vypočítána z množství a časového úseku „mžiku“. Podle Sasselhova se budou tyto planety zkoumat ještě další čtyři roky. Bude se také nadále zkoumat, zda mají opravdu správné podmínky pro život.
„Je ještě hodně práce, kterou potřebujeme udělat, ale statistický výsledek je jasný - planety jako naše Země tam venku jsou. Naše vlastní galaxie, Mléčná dráha, je na tyto planety bohatá,“ řekl Sasselhov. Podle něj bylo v posledních 15 letech nalezeno asi 500 planet okolo ostatních hvězd, ale jen málo z nich je podobných Zemi.

Zdroj: Novinky.cz

 

Průvodce světem záhad - největší záhady, tajemno a mystika, paranormalní jevy, UFO, duchové a další tajemství...Fajnbox.cz

Stránka 6